پرفکت مانی (دلار)

توضیحات پرفکت مانی (دلار)پرفکت مانی یک سیستم پرداخت الکترونیک جهانی است که ایده اولیه آن در سال 2007 در کشور پاناما به ثبت رسیده است . مرکز این بانک الکترونیک هم اکنون در زوریخ سوئیس قرار دارد.
پرفکت مانی چیست؟
همان طور که گفته شد پرفکت مانی سیستم پرداخت الکترونیک جهانی است که  کاربران میتوانند با استفاده این سیستم اقدام به افتتاح یک حساب چند ارزی شامل دلار ، طلا یا یورو بکنند. حالا سوالی که برای ما پیش می آید این است که چگونه میتوانیم به این حساب بین المللی پول  (ریال) واریز کنیم و از ارزهای بین المللی آن برای خرید و فروش و معاملات اینترنتی جهانی استفاده کنیم؟ به راحتی شما میتوانید از طریق صرافی های آنلاین معتبر از جمله سایت ارزجو اقدام به خرید پرفکت مانی بکنید.
همان طور که در دنیای واقعی بعد از دریافت پول از بانک آن را داخل یک کیف پول قرار می دهید ، در دنیای مجازی نیز بعد از خرید ارز دیجیتال نیاز به کیف پول مجازی یا والت دارد. با ثبت نام در سایت رسمی پرفکت مانی آدرس والت دریافت می کنید و با اعلام این آدرس به سایت ارزجو انتقال تمامی ارزهای خریداری شده به کیف پول الکترونیکی شما صورت می گیرد .
حال شما دارنده میزان مشخصی ارز دیجیتال پرفکت مانی هستید چه کارهایی می توانید با این ارز انجام دهید؟
اولین و ساده ترین کاری که می توانید با این ارز انجام دهید خرید های اینترنتی و پرداخت های عادی در سطح بین المللی است. به راحتی بازی های آنلاین ، فیلم های روز دنیا، نرم افزارهای به روز و .... را می توانید پرداخت کنید و از خدمات سایت های بیشماری استفاده کنید.
دومین کاری که میتوان با این ارز انجام داد نگهداری ارز در والت امن است. جالب است بدانید که به دارندگان حساب پرفکت مانی سود تعلق میگیرد چیزی شبیه سپرده گذاری در بانک های ایرانی است.
سودی معادل 4 درصد به ازای حداقل موجودی 1000 دلار در سال است.
نقطه تمایز این ارز دیجیتال با انواع ارزهای دیجیتال دیگر محاسبه ی کل موجودی حساب الکترونیک شما به چندین روش مختلف است. به زبان ساده با افتتاح حساب پرفکت مانی و خرید ارز دیجیتال تمامی محتویات والت خود را میتوانید به یورو یا دلار  یا طلا   یا بیتکوین محاسبه کنید. در حقیقت برای این سیستم پرداختی هیچ تفاوتی نمی کند که شما چه نوع حسابی در این سیستم بانکی دارید شما به راحتی با توجه به نرخ بازار جهانی می توانید تمامی محتویات والت خود را به حساب کاربری طلا (G)  حساب کاربری یورو (E)  یا حساب کاربری دلار (U)  تبدیل کنید.
مجددا تاکید می کنم پرفکت مانی یک سیستم پرداخت الکترونیک است که شامل ارزهای دیجیتال و ارائه والت برای نگهداری آن است. محتوای والت هم قابل تبدیل به سه نوع ارز است.
در این سیستم پرداخت الکترونیک سه نوع حساب کاربری وجود دارد.
اول حساب های کاربری عادی (Normal)  :
این مدل حساب، حساب پیش فرض است که برای تمامی مشتریانی که بدون هیچ شرایط خاصی فقط تمایل به استفاده از خدمات پرداخت دارند افتتاح می شود. هیچ محدودیت خاصی برای کاربران قائل نشده و در نتیجه امتیاز خاصی هم برای آنها ارائه نمی دهد
:(Permium) دوم حساب های کاربری ویژه
در صورتی که طی یک سال گذشته از حساب کابری عادی خود تبادلات مالی زیادی را انجام دادید و حساب کاربری شما فعال بوده می توانید با درخواست به قسمت خدمات مشتریان سایت پرفکت مانی حساب کاربری خود را به حساب کاربری ویژه ارتقاء دهید. ویژگی اصلی حساب ویژه کم بودن میزان کارمزد های بانکی  نسبت به حساب عادی در هنگام برداشت ، انتقال و تبدیل های ارزهای دیجیتال داخل حساب است.
سوم حساب های کاربری همکار (Partner) : 
این حساب فقط در صورتی که افتتاح می شود که اداره ی کل پرفکت مانی با بررسی کسب و کار شما به شما رای مثبت بدهند تا از مزایای فوق العاده ی این حساب یعنی حداقل دریافت کارمزدهای بانکی و البته سودی معادل 8 درصد می باشد، بهره مند شوید. حداقل موجودی در حساب های عادی 1000 دلار و سودی معادل 4 درصد سالیانه است و در صورتی که حتی یک روز موجودی حساب شما کمتر از 1000 دلار شود سودی به شما پرداخت نمی شود در حالی که در حساب همکار حداقل موجودی ماهیانه محاسبه می شود.
 
مختصری در مورد e-voucherیکی از متداول ترین سوال هایی که کاربران دارند نحوه ی انتقال ارز از کاربرانی که حساب پرفکت مانی ندارند به حساب کاربرانی که پرفکت مانی دارند است.
علاوه بر آدرس والت ، ووچر در حساب پرفکت مانی مانند یک کوپن الکترونیکی عمل می کند که امکان واریز و برداشت از حساب را تا سقف مشخصی معین  می کند.
برای برداشت یا واریز به ووچر نیازی نیست حتما حساب در پرفکت مانی داشته باشید. ووچر ها در اصل یک کد سریال و کد رمز می باشد که شما می توانید این کد را در اختیار دیگران قرار دهید تا به حساب شما ارز واریز کنند یا با استفاده از این کد صورت حسابی را پرداخت کنید.
عملکرد آن بسیار شبیه آدرس والت است با این تفاوت که کد ووچر مشخص نمی کند که شما در کجا حساب ارزی الکترونیکی دارید و البته مزیت مهم دیگر آن این است که اگر شما از طریق ووچر مبلغی را خرج کنید کارمزدی بابت برداشت از شما کم نمی شود در حالی که اگر  حساب پرفکت مانی نداشته باشید مبلغ 2% باید بابت کارمز بانکی پرداخت کنید.
پس در صورتی که حساب عادی در پرفکت مانی دارید و تمایل دارید کارمزدی بابت برداشت از حساب پرداخت نکنید می توانید از ووچر استفاده کنید و البته لازم به ذکر است که ووچر ها تاریخ انقضا ندارند .
برای درک درست از ووچر و عملکرد آن را میتوان آن را به کارت شارژهای تلفن های اعتباری تشابه داد که هر کسی با فعال کردن آن کد امکان دریافت اعتبار داخلی آن را دارد اما مثلا فرض کنید کارت شارژ ایرانسل خریداری کردید که 2000 تومانی است. اگر  مشترکی با سیم کارت همراه اولی این کد را وارد کند 1900 تومان دریافت و در صورتی که مشترک خود ایرانسل از این کد استفاده کند همان 2000 تومان کامل را دریافت می کند بدون اینکه کارمزدی از این مبلغ کم شود. و در این مثال شما یه کد چند رقمی فقط دارید که معلوم نیست مربوط به کدام اپراتور است پس اپراتور شما هم مخفی مانده است. (البته این یک مثال فرضی است!)